Soobrakajnikani bi bah maškar biciklo thaj vordon ano Skopje..

158

Ano 02.03.2021 berš ko 19:25 ari tar SVR Skopje ko drom Alija Avdovik ano Skopje resargapes ani soobrakajnikani bibah maškar ko tomofili pežo 308 paldimo tar L.R(26 beršengo) tar Ekopje aso ano biciklo sas Š.A (73) tar Skopje inforimirinela o MVR.

На 02.03.2021 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пежо 308“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.(26) од Скопје и велосипед, управуван од Ш.А.(73) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје

Roma Press- time.mk thaj MVR