39-bersengo manus mulo ani sobrakajnikani bibah

116

39- bersengoro soferi mulo ani sobrakajnikani klucka ko sigarutno drumo Stip- Kocani.
Oleja barabar ano vordon sa hem panda jek djuvli thaj duj chave, bash olengoro sastipnaskkro hali lingarde tane ano Stipesko hospitali.

Akava info vakerdo hem taro portparoli Gordana Panajatova, savi vakerga bash akaja cipota informirimo o MVR ko2:24 o ari.
👇👇👇
Триесет и деветгодишен возач загина во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани. Сопатничката и двете малолетни деца поради здобиените повреди се пренесени во штипската Клиничка болница.
Пријавата во СВР-Штип е во 2.24 часот, изјави Гордана Панајотова, портпарол на СВР-Штип.

Несреќата се случила во близина на клучката кај селото Крупиште, а според првичните информации, во несреќата учествувало само едно возило. Автомобил марка рено „лагуна“ со скопски регистерски таблички излетало од коловозот, а од здобиените повреди починал возачот И.М од Скопје.