20 -evronenge phajrargapes jagaleja(pistoli) upral Romano tinedjeri..

798

Erati ano Solun vazdingepe pobare masovna protestoja mujal i policija, thaj maj hari ano protest lele than1500 protestantija. Sebepi o khedipe tar akava protest tano bash jek policajco savo pajrarga jagaleja (pistolej) upral Romano tinedjeri(16)savo pherga gorivo ani jek benzisko pumpa (20)evroja thaj na pukinga.

O Bukarno policajco tano 34 bersengoro,aso sar so vakerela avdisutni informacija tari patrin Gardijan o policajcotano suspendirime bukatar, numa thaj upral oleste ka vazdelpes bangivalo kotor.

E sastipnaskoro ikheripe e tinedjereskoro panda lingarelapes phare,kerena sa e doktorija te shaj normalizirinenale.
👇👇👇

Синоќа во Солун избувнаа насилни протести откако полицијата застрела тинејџер Ром откако тој наводно го наполнил автомобилот на бензинска пумпа и излетал без да ја плати сметката, пишуваа дописници на Гардијан.

Тинејџерот бил примен во болницата во Солун со тешки повреди, по што следеле протести, а дошло и до конфликт со полицијата.
Околу 1.500 луѓе учествуваа на протестниот марш.

По денешните информации укажуваат дека сеуште е во критична состојба на 16-годишното момче со ромско потекло.

Полицаецот (34) кој му пукал во глава е приведен и суспендиран. Против него е покрената и истрага, пренесува Гардијан.