,,EL klasiko“ Real thano ko anglalipa ko Kup thari Španija savi kha dođjarel e Barselona

932

„Сантијаго Бернабеу“ се игра реваншот од полуфиналето во Купот на Шпанија, Реал ја пречекува Барселона со 1-1 по првиот меч на „Камп Ноу“. Реал има мала предност по првата средба но кога е во прашање „Ел Класико“ ваквата предност е незначителна. Во Купот ова ќе биде 35 пресметка меѓу двата најголеми ривали во шпанскиот фудбал, Реал има 12 победи, Барселона 14 додека 8 натпревари завршиле нерешено. Тим на Меси има четери титули во низа во Купот на Шпанија и сака ново финале , резултатот од првата средба го фаворизира Реал кој има мала предност по првите 90 минути кои завршија 1-1.

,,Santijago Bernabeu“, khelelapes  o revanši taro polufinale ko Kup thari Španija, Real ka dođjakerel e Barselona 1:1 pali o jekto khelipe ko ,,Kamp Nou“. Reale isile tikno anglalipe kana thano ko pučhipe ,,El Klasiko“ asavko anglalipe  thano na ikerimalo.

Ko  Kupi akava ka ovel o 35 khelibe maškar o duj maj bare rivalija ko Španijakoro fudbali, Reale isile 12 ikerde  jali marde fudbalija, Barselana isila 14 kelde thaj marde fudbalija, aso 8 thane agorkerde maškaripnaja.

Pherdo numeroja  đji akanutne khelibna tane realizirime 274 khelibna taro o maj bare velikanija  ko fudali tari Španija.

Ekipa taro Mesi  isilen štar  ikerde titule ko Kupi tari Španija thaj mangela  nevutno finale, aso o rezultati thari paluni khelin sine favorizirime  taro Real savo sinela tikno anglalipe  ko jekta 90  dakikija khelibnaskere saveja ko agor agorkerge 1-1.

Roma Press