Mpape – Bicavga mesazo achola ki khelin ko PSŽ dji ko agor e sezonake..

219

Francijako fudbaleski ćeren MBAPE erat oficijalno prekal socijalna mreže bićavga mesažo ka iklol taro PSŽ ko agor e sezonake.
👇👇👇
Француската фудбалска ѕвезда Килијан Мбапе вечерва реши да се огласи официјално на социјалните мрежи и потврди дека ќе го напушти ПСЖ на крајот од сезоната.
Секогаш велам дека ќе ви се обратам кога ќе имам нешто да кажам. Сакав да ви кажам на сите дека ова е мојата последна година во ПСЖ. Нема да го обновам договорот и авантурата дојде до крај,кажа Мбапе.